Proč se vlastně betonovému plotu z prefabrikovaných desek říká „plot“ a proč se nenazývá spíše zídkou, kterou svým vzhledem připomíná? Možná je to tím, že ploty bývají poměrně tenké a nezabírají svým půdorysem moc místa na okraji pozemku, přičemž plot z betonových desek tomuto popisu odpovídá. Každá z desek je široká jen několik centimetrů, ovšem ačkoli se jedná o zdánlivě tenkou a křehkou záležitost, opak je pravdou. Betonové ploty jsou velice pevné, robustní a stabilní a poskytují bezpečnou bariéru před vnějším prostředím desítky let.
Betonový plot cena je jednou z položek, kterou si lidé před jeho výstavbou zjišťují, a v ceně je zahrnutý buď stavební materiál a jeho odvoz, anebo jde o komplexní výstavbu na klíč. V čem je výhodná stavba oplocení specializovanou firmou? Jistě vás napadne jako jedna z prvních myšlenek, že nemusíte vynakládat žádné úsilí, a pouze hradíte výsledný produkt dle původního projektu a vaší vize, pak bychom vám ještě rádi připomněli další přednosti tohoto řešení:
Výkopové práce – připravit terén pro pokládku sloupků je jednou z nejobtížnějších fází celé stavby. Bude zapotřebí vyhloubit otvory do země o průměru přes půl metru a hloubce cca 80 cm, a u velkých délek oplocení je to práce pro jednoho člověka bez mechanizace velmi náročná. Můžete se tu i setkat s některými potížemi, například s kameny, stavební navážkou, zasypaným pletivem či kovovými pruty apod.
Manipulace s deskami – desky se zasouvají mezi sloupky do odlitých či vyfrézovaných drážek a musí se při práci zvedat do velké výšky. Hmotnost desek však není zanedbatelná a počítejte tu s vahou i přes sedmdesát kilogramů. Zvednout jednu desku do výšky dva a půl metru ve dvou lidech je výkon hodný kulturistů a těch desek musíte v průběhu pracovní směny zvednout nad hlavu třeba devadesát. Bez mechanizace, zpravidla autojeřábu či kladkostroje, to zkrátka nepůjde.