Vozíčkáři jsou lidé, jako vy, jsou součástí společnosti a neměli bychom na ně pohlížet jako na vyvrhele. Jistě, že každý se při pohledu na osobu na vozíku zamyslí nad tím, co se jí asi přihodilo, a proč, jak se to stalo, a tak vnímáme tělesná postižení vždy jako handicap, ale zároveň bychom si měli připomenout, že někdy stačí opravdu málo, učiníme někde fatální chybné rozhodnutí, a jsme na vozíku rovněž. Vzpomeňme kupříkladu herce Honzu Potměšila, v roce 1987 natočil úspěšnou filmovou pohádku na hradě Bouzov „O princezně Jasněnce a létajícím ševci“, kde exceloval jako urostlý mladík s atletickou postavou, a o dva roky později málem podlehl tragické autonehodě a je od té doby upoután na invalidní vozík.
Lidé na vozíku to nemají snadné, a pokud se domníváte, že ano, pak si to někdy vyzkoušejte, alespoň na týden, pokud máte možnost někde si vozík vypůjčit. Jednou z věcí, které také musíte řešit, je antidekubitní sedák do vozíku. Dekubity neboli proleženiny, v tomto případě „prosezeniny“ mohou potrápit každého, kdo delší dobu tráví na vozíku v domácnosti i na cestách. Dekubity se vytvoří díky zemské gravitaci a špatnému prokrvení tkání, zatížených vahou těla, a co byste měli vědět, je fakt, že jde i o poměrně nebezpečné zdravotní problémy. Mohou se tu vytvořit odumřelé části tkáně a ty pak zasáhnou toxickými rozkladnými látkami krevní oběh, což vás nakonec ohrozí na životě.
Dekubity se zkrátka musí neodkladně řešit a antidekubitní sedák je vhodnou prevencí, jak dekubitům zabránit přímo v jejich vzniku.
Šikovné sedáky lze využít i mimo invalidní vozík, hodí se i zcela zdravým lidem například do auta, na pracovní židli do kanceláře a na další místa v interiéru i exteriéru, která jsou zatěžována dlouhodobým sezením. Sedák je dobře omyvatelný a jeho údržba nevyžaduje žádné zvláštní mechanické či chemické postupy čištění.