Nerezové zábradlí je konstrukční stavební prvek, který se objevuje již mnoho let na různých typech staveb. Shledáte se s ním například ve zdravotnických zařízeních, v obchodních centrech, na úřadech, na sportovištích a objevuje se také v rodinných domech. Navenek působí poněkud chladně a neosobně, ale když jej sladíte s dřevem, bude to vyznívat mnohem příznivěji. Nerezová ocel je ovšem materiál velmi pevný, kompaktní a odolný vůči korozi a mechanickému i tepelnému namáhání, takže s ní uspějete v interiéru i ve venkovních prostorách.
Nerezové zábradlí venku – na zábradlí z nerezové oceli působí řada povětrnostních vlivů právě ve venkovním prostředí, v létě je ozařováno Sluncem m (UV zářením) a vystavováno velmi vysokým teplotám, působí na něj bouřkové lijáky nebo silný vítr. V zimě je zábradlí pod vlivem sněžení a námrazy. Střídají se tu různé vlivy a každý z nich zanechává na konstrukční oceli jisté stopy, ovšem týká se to pouze uhlíkové oceli, nikoli té nerezové. Legující prvky molybden, chrom a nikl se postarají v krystalické mřížce nerezového materiálu o odolnost vůči korozi a zachování struktury oceli tak, že zábradlí nevyžaduje v podstatě žádnou údržbu.
Údržba nerezového zábradlí – z hlediska soudržnosti a pevnosti materiálu nebo odolnosti vůči korozi není třeba nerezové zábradlí opatřovat žádnými nátěry či jinými ochrannými prvky. Prakticky postačí pouze udržování zábradlí v čistotě. K tomu je zapotřebí teplá voda se saponátem, anebo ještě lépe roztok vody se sodou a s trochou octa, čímž se zabrání usazování vodního kamene na povrch oceli, přičemž soda dobře reaguje s mastnotou. Na závěr lze zábradlí otřít do sucha suchým hadříkem a máte v podstatě hotovo. S nerezovou ocelí získáte společníka k pohledání, který vám bude sloužit desítky let, a pokud jej vy nebo někdo jiný nedemontujete, může sloužit i dalším generacím.