Co můžete čekat od konfiguratoru kuchyně a jak se s ním vlastně zachází. Můžete ho najít na většině stránkách firem, které dělají kuchyně na míru, a podle něj si můžete vaši vysněnou kuchyni dokonce poskládat. Většinou mají nabízený materiál, se kterým daná firma pracuje. Je možné si tedy vibrat přímo vzhled, který by byla firma ochotná dodat a vyrobit. V konfigurátoru máte možnost i elektroniky, která by vám v kuchyni mohla chybět. Jako je trouba, varná deska, mikrovlná trouba, digestoř, myčka a další potřebné věci, které jsou v některých kuchyních jako součást kuchyňského nábytku. Jsou takzvané vestavěné. Například nenajdete v kuchyni ani lednici, protože je vestavěná a schovaná za stejnými dveřmi jako je zbytek skříněk a poliček.
Co tedy od konfigurátoru můžete očekávat. Když se do něj dostanete, většinou je to nějaký druh aplikace, kde můžete navolit prostor kuchyně. Když zvolíte prostor, potom se už můžete rovnou vrhnout do tvoření kuchyně. Vyberete, jestli se bude jednat o kuchyň rovnou, do písmene L nebo do tvaru U. Můžete si zvolit rovnou kuchyni a nechat si udělat ostrůvek, na kterým budete denně pracovat. I takové varianty jsou možné. Když si zvolíte jedinečný tvar, hned vám to vyhodí do prostoru danou kuchyni, kterou už jen upravujete.
Kde budou horní poličky a kam se dá lednice, kamna a varná deska. To vše je potřeba promyslet. Když si zvolíte špatně a necháte si takovou kuchyni vyrobit, budete s ní dlouho nespokojeni. Musíte přemýšlet jak to udělat, abyste při vaření měli vše po ruce, aby se dali někam odkládat věci, když je dáváte suroviny do pánve na sporáku a nemuseli jste přecházet půl místnosti. Jedna věc je odvozena od druhé, a jestli budete mít dřez dvojitý anebo jen jeden s odkapávajícím prostorem. Podle toho kolik budete mít prostoru, tak moc se můžete rozjet. Jakou vyberete digestoř a jaký druh varné desky. Bude to indukce, nebo plynové hořáky nebo jen sklokeramická deska. Na vše je potřeba myslet, aby vám pak na desce fungovali vaše hrnce a pánvičky. Máte už nějakou představu?